September 28, 2022

Sudjelovanje na ESS treningu

Humanitarna udruga ‘fra Mladen Hrkać’ još je jednom bila u prilici unaprijediti vlastite organizacijske i stručne kapacitete sudjelovanjem djelatnika Udruge na trodnevnom NET nacionalnom treningu ‘Povećanje kvalitete u ESS projektima’ koji se održao u Čakovcu od 19. do 22. 9. 2022., u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije.

Udruga je nositelj oznake kvalitete u programu Europskih snaga solidarnosti i provodi ESS projekte od 2021. godine. Na ovom je treningu 18 sudionika iz 17 organizacija iz cijele Hrvatske dobilo vrijedne informacije i alate za povećanje kvalitete provedbe sadašnjih i budućih projekata u okviru programa Europskih snaga solidarnosti. Ovo je bila prilika za razmjenu iskustva te učenje o primjerima dobre prakse u provedbi projekata.

Svrha treninga ‘Povećanje kvalitete u ESS projektima’ u skladu je s ciljevima Udruge koja želi pružati što efikasnije socijalne usluge što većem broju ljudi kojima su potrebne, u čemu joj pomažu domaći volonteri od samog početka rada. Njihov povremeni angažman dragocjena je podrška u provedbi solidarnih aktivnosti i jedan od temelja razvoja Udruge.

Sada, zajedno s međunarodnim volonterima, doprinose stvaranju još dinamičnijeg, angažiranijeg i inovativnijeg okruženje Udruge.

Zato je jedan od prioriteta Udruge i pružiti vrhunsko volontersko iskustvo svima koji su zainteresirani pokloniti svoje vrijeme i rad onima kojima je pomoć najpotrebnija, omogućiti volonterima stjecanje, znanja i vještina, i time ih osnažiti da postanu aktivni građani i budući nositelji razvoja društva.

Više informacija na web-u Europskih snaga solidarnosti:

https://www.europskesnagesolidarnosti.hr/hr/novosti/organizacije-posvetile-tri-dana-kvaliteti-projekata-programa-europske-snage-solidarnosti/

#humh #pomozimozajedno

Ostale vijesti

Godina volonterstva

U vremenu klimatskih šokova, sukoba, gospodarske nesigurnosti i sve dubljih nejednakosti lako je previdjeti jednu od najjačih svjetskih poluga otpornosti: volontere. Odluka Ujedinjenih naroda da 2026. proglase Međunarodnom godinom volonterstva nije samo simbolična gesta, nego poziv na djelovanje. Ona traži od vlada, organizacija i lokalnih zajednica da prepoznaju, ojačaju i sustavno podupru volonterski rad kao ključan dio rješenja u krizama i razvoju.
Pročitaj

Jedanaest godina radosti

U tjednu svetog Nikole Humanitarna udruga fra Mladen Hrkać već jedanaestu godinu zaredom krenula je na svoj radosni pohod, u zagrebačke bolnice, među djecu i mlade koji blagdane dočekuju daleko od doma. I ove godine hodnicima je odjekivala pjesma, a u rukama volontera šuškali su pažljivo pripremljeni paketići.
Pročitaj

Nagrada "Gordana Jelić" 2025

Na Međunarodni dan volontera, 5. prosinca 2025., Humanitarna udruga „fra Mladen Hrkać“ već osmu godinu zaredom dodijelila je volontersku nagradu „Gordana Jelić“ – priznanje koje slavi ljude koji svoje vrijeme, snagu i srce daruju drugima, najčešće tiho i bez puno riječi.
Pročitaj

Kreativno popodne uz volontere

U predblagdansko vrijeme, kada se grad polako pali lampicama, i u našoj dvorani zavladala je topla, kreativna atmosfera. Volonteri i provoditeljica radionice, psihologinja Vlatka Šimunović, okupili su se s korisnicima na radnoj terapiji izrade božićnih ukrasa kako bi zajedno proveli popodne ispunjeno druženjem, smijehom i stvaranjem nečeg lijepog vlastitim rukama.
Pročitaj